trwa inicjalizacja, prosze czekac...Darmowe Próbki

Żółw Czerwonolicy - Witryna poświęcona stowarzyszeniu wędkarskiemu w Izabelinie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Żółw Czerwonolicy

Ogłoszenia


Żółw czerwonolicy Trachemys scripta elegans to podgatunek północno amerykańskiego żółwia ozdobnego, którego naturalny zasięg występowania obejmuje głównie środkowo wschodnią część Stanów Zjednoczonych. Obecny rzeczywisty zasięg występowania tego gada jest jednak znacznie większy – obejmuje praktycznie wszystkie kontynenty (poza Antarktydą) oraz wiele wysp oceanicznych. Z tego względu jest uznawany za najbardziej rozpowszechnionego żółwia wodno-błotnego na świecie. W Europie żółwie czerwonolice zasiedlają wiele zbiorników i cieków w większości państw, w tym również w Polsce. Z uwagi na zbliżone warunki klimatyczne panujące w naszym kraju oraz w północnej części naturalnego zasięgu występowania żółwia czerwonolicego w USA, gady te, są w stanie skutecznie przetrwać nawet surowe zimy.

Żółw czerwnolicy uznany został przez Grupę Specjalistów d.s. Gatunków Obcych (ISSG) Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), jako jeden ze 100 najniebezpieczniejszych obcych gatunków inwazyjnych na świecie.

W przypadku złapania przez wędkarza należy taki fakt zgłosić na numer alarmowy do GPWiK, gmina ma podpisana umowę z weterynarzem,
który przyjedzie i odbierze zwierzę.
tel. 501 656 121  lub   22 721 80 72

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego